[News] Bukkit dołącza do ekipy Mojang!

Dyskusja w 'Bukkitowe nowości' rozpoczęta przez użytkownika Rabus, Mar 1, 2012.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Rabus

Rabus Ekipa Forum Super Administrator

Polubienia:
    76
    Punkty:
    93
    I w końcu nastał ten dzień na który wszyscy czekaliśmy - Mojang zaproponował ekipie Bukkita pracę przy nowym API dla modderów. Oczywiście nie pozostało im nic innego jak się zgodzić i za jakiś czas przeprowadzić się na stałe do Szwecji i rozpocząć prace nad API dla tworzących modyfikacje.

Całość możecie przeczytać pod tym linkiem, zamieszczamy również przetłumaczoną najważniejszą część ogłoszenia bukkit.org:

(…) Jest mi niezmiernie miło ogłosić iż z dniem dzisiejszym ekipa Bukkita dołączyła do szeregów Mojang. Kiedy dyskutowali nt. możliwości stworzenia modding API publicznie, Mojang był pewien że nie zdoła dostarczyć społeczności wystarczająco dobrych rozwiązań i szczerze powiedziawszy nasze doświadczenie w tworzeniu Bukkita pomoże im w dotarciu do celu. Dzięki naszej pracy z Bukkitem mamy doświadczenie warte lata praktyk, niepowodzeń i lekcji, przez co będziemy mogli stworzyć odpowiednie modding API i zrobić wszystko co w naszej mocy by usatysfakcjonować nim społeczność. Mamy teraz okazję zaprojektować oficjalne Minecraft API i chcemy stworzyć z niego zastępcę Bukkita, jeśli nawet nie coś lepszego. Bukkit.org pozostanie społecznością dla modderów na dłuższą przyszłość.

EvilSeph, Bukkit.org

2. er007

er007 Użytkownik

Polubienia:
    60
    Punkty:
    28
    nooo noooo :d
    Może teraz Bukkit będzie wydawał szybciej i lepsze CraftBukkity :)

3. Viper993

Viper993 Początkujący

Polubienia:
    33
    Punkty:
    28
    Może teraz CraftBukkity będą wychodziły razem z aktualizacjami w "minecraft_server.jar" :)

4. er007

er007 Użytkownik

Polubienia:
    60
    Punkty:
    28
    Jak na razie to za dobrze tego nie widać.
    Możemy jedynie  testować na deweloperskich wersjach;/
    Może do jutra wydadzą rekomendowaną wersję.

5. UssCompany

UssCompany Użytkownik

Polubienia:
    698
    Punkty:
    233
    Hmmm... Może teraz na przykład CraftBukkit połączy się z normalnym serverem, to znaczy, że np. Będzie GUI a nie konsola

6. SerioussPL

SerioussPL Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty:
    3
    Może teraz zamiast zwykłego servera, mc będzie Bukkit to by było lepsze rozwiązanie.

7. UnekPL

UnekPL Początkujący

Polubienia:
    8
    Punkty:
    8
    Niestety, twórcy bukkita będą musieli go dostosować pod nowe Mod API Mojangu, być może znowu będą problemy z pluginami...

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.