Notepad++ - Edytor kodów źródłowych

Dyskusja w 'Narzędzia, paczki serwerowe' rozpoczęta przez użytkownika urnathirando, Sty 17, 2012.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. urnathirando

urnathirando Początkujący

Polubienia:
    11
    Punkty:
    8
    Notepad++ jest bardzo dobrym, darmowym edytorem kodów źródłowych. Projekt bazuje na potężnym komponencie edytora tekstu - Scintilla.
    Aplikacja jest napisana w C++, czystym Win32 Api i STL dzięki czemu działa wydajniej, a wielkość pliku jest bardzo mała. Program obsługuje następujące języki: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, RC resource file, makefile, ASCII pliki art (rozszerzenia .nfo , screenshot1, screenshot2), doxygen, pliki INI, pliki BATCH, ASP, VB/VBS źródła plików, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript i VHDL.

Opis programu z - dobreprogramy

Strona: http://notepad-plus-plus.org/

2. er007

er007 Użytkownik

Polubienia:
    60
    Punkty:
    28
    Uważam, że bez tego programu ciężko było by skonfigurować pluginy.

3. Viper993

Viper993 Początkujący

Polubienia:
    33
    Punkty:
    28
    Strony internetowe też, ponieważ tam się konwertuje kodowanie strony na UTF-8, itp.

4. knrd2

knrd2 Nowicjusz

Polubienia:
    5
    Punkty:
    8
    I do pierwszego i do drugiego - kED, wy mi powiedzcie jak można programować w PHP bez kolorowania składni (-.-'). Konwersję języków też posiada, jest lekki i intuicyjny. Ogółem - polecam kED

5. Marcin Majewski

Marcin Majewski Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty:
    28
    Można można, w szczególności, że ja przykładowo często muszę poprawiać skrypty przez vi (unix) lub nano (także unix) co nie jest zbyt miłe. Gdybyś pisał oprogramowanie w pythonie to byś widział, jak wygląda problem z kolorowaniem składni.
    Jeśli zaś chodzi o całe kolorowanie to wystarczy dobre ułożenie kodu i już problem mija. Ostatnio zajmowałem się pluginem do Notepad++ który sam by układał kod. Niestety skończyło się fiaskiem ze względu na ostateczny brak chęci - nie jest to oprogramowanie na mój system operacyjny.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.