Permissions

Dyskusja w 'Archiwum' rozpoczęta przez użytkownika varessen, Sty 6, 2012.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. varessen

varessen Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Witam! Szukałem i szukałem lecz na moje pytanie odpowiedzi nie znalazłem. Mam najnowszego bukkita i powiedzcie mi proszę gdzie konfiguruje grupy na serwerze, w permissions.yml w głównym folderze czy przez plugin, a z tego co widziałem nie jest on już updatowany od dawna. Proszę was abyście podpowiedzieli mi gdzie się to konfiguruje i mniej więcej jak.

Prosze o pomoc.

2. knrd2

knrd2 Nowicjusz

Polubienia:
    5
    Punkty:
    8
  3. varessen

varessen Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Dziękuje za odpowiedz. Ściągnąłem Permissions, które poleciłeś, wgrałem i skonfigurowałem permissions.yml:

Niestety jako nowo zarejestrowany użytkownik na serwerze nie mogę wpisać np. /time /rules lub innych komend gracza.

PS. Mam problem jeszcze z jednym pluginem mianowicie xAuth, czemu po rejestracji graczy wywala gdzieś w losowe miejsce zamiast zostawić ich na spawnie? Nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania tego problemu.

4. Viper993

Viper993 Początkujący

Polubienia:
    33
    Punkty:
    28
    1. varessen, a jako Administrator możesz  wpisać?
    2. Przetestuj AuthMe zamiast xAuth.

5. varessen

varessen Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Tak, oczywiście jako administrator mogę używać wszystkiego, gdy wejdę na innym nicku, zarejestruje się, nie mogę używać niczego, ponieważ pisze ze nie mam permissions. Oprócz wklejenia tego superperm do plugins oraz skonfigurowania permissions.yml trzeba coś jeszcze zrobić?

PS. Zmieniłem również xAuth na Authme lecz dalej występuje ten sam problem, nie wiem o co  chodzi.

6. varessen

varessen Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Permissions zostało rozwiązane. Pozostał problem spawna, gdyż jak mówiłem gdy ktoś się zarejestruje powinien zostać na spawnie, a teleportuje go gdzieś indziej niedaleko spawnu.

7. Viper993

Viper993 Początkujący

Polubienia:
    33
    Punkty:
    28
    A bez pluginu rejestracji, też teleportuje w losowe miejsce?

8. er007

er007 Użytkownik

Polubienia:
    60
    Punkty:
    28
    Nie wiem czy o to chodziło, ale:
    Zainstaluj CommandBook'a i na spawnie wpisz /setspawn

Powinno pomóc.

9. varessen

varessen Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Właśnie chodzi o to, ze setspawn jest ustawiony i gdy wpisze się /spawn to teleportuje dobrze, gdy się wejdzie na serwer i plugin każe się zalogować lub zarejestrować to tez dobrze stoi postać na spawnie, leczy gdy ktoś się zarejestruje to zamiast zostać na spawnie teleportuje ta osobę w randomowe miejsce niedaleko spawna.

10. er007

er007 Użytkownik

Polubienia:
    60
    Punkty:
    28
  11. varessen

varessen Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Essentials nie, a CB , jeżeli to commandbook to tak nim właśnie ustawiałem /setspawn.

12. varessen

varessen Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Temat można uznać za rozwiązany.

W sprawie spawna znalazlem cAuth, który prawidłowo spawnuje. Widocznie xAuth i AuthMe miało jakieś blędy.

Co do permission to udało mi się skonfigurować permissionsBukkit. Dziękuje wam za pomoc!

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.