Problem z Permissions.

Dyskusja w 'Archiwum' rozpoczęta przez użytkownika kubpica, Lut 23, 2012.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. kubpica

kubpica Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Witam chciałbym na swoim serwerze zainstalować plugin Permissions. Próbowałem instalować "Permissions 3.1.6" i "bPermissions". Wielokrotnie próbowałem jakoś konfigurować te plugin'y, lecz mimo bardzo długiemu czasu poświęconemu próbą zainstalowania tego plugin'u nadal mi się nie udało (t.z. jest zielony na liście "/plugins", lecz nie działa prawidłowo). Myślę, że poprawnie wstawiałem grupy. Próbowałem ręcznie oraz przez panel. Bardzo proszę o pomoc przy zainstalowaniu tego plugin'u na serwer. Chciałbym aby były 3 grupy: "Gracz" - przydzielana domyślnie każdemu graczowi przy wejściu na serwer + przedrostek [Gracz], "Admin" - wszystkie uprawnienia + przedrostek [Admin] najlepiej w kolorze czerwonym, "VIP" - przedrostek [VIP] kolor złoty / pomarańczowy.
    Naprawdę dużo czasu spędziłem nad tym plugin'em... nie wiem co może być "nie tak"... może coś źle robię... albo czegoś nie zrobiłem...

Psiałem już z tym na http://*********.pl/forum/index.php?/topic/30805-problem-z-permissions/ ale nie uzyskałem rozwiązania.

- "Spróbuj plugin PermissionsEx. Wg. mnie on jest najlepszy " (więc spróbowałem ale... "Dodałem uprawnienia na logowanie z AuthMe, a mimo tego jak che się zalogować to pisze "brak uprawnien")

- "Masz plik znajdujący się w /plugins/permissions/permissions.yml. To jest plik konfiguracji grup i użytkowników."

Ja:
    -Wpisywałem jak było w poradnikach. Dodałem uprawnienia na logowanie z AuthMe, a mimo tego jak che się zalogować to pisze "brak uprawnien". Ja mam tak: w /plugins/permissions/ mam folder world a w nim users.yml i groups.yml, a w /plugins/permissionsex/ mam permissions.yml . I gdzie i jak mam konfigurować? Totalnie nie wiem już o co chodzi http://*********.pl/forum/public/style_emoticons/default/sad.png

Serwer jest w budowie i jest na CraftServe... jak go "wybuduję" zostanie przeniesiony na lepszy host...

Może podeślijcie mi gotowy plik konfiguracyjny, bo nie wiem czy ja robię coś źle czy jest problem w czym innym.

Essentials:
    Da się jakoś zablokować używanie pereł enderman'a? Psują mi parkour. Chcę aby "dropiły" z enderman'ów ale aby nie dało się ich używać do teleportacji?
    Ktoś napisał mi, że da się to jakoś zablokować używanie item'u w plugin'ie "Essentials". - jakiej komendy mam użyć?

Edycja: Ehh... "Essentials" daje /back i /sethome , a ja tego nie chce. Więc jeśli ktoś może to proszę aby mi skonfigurował tak aby /back i /sethome i inne "nie survivalowe" komendy były dla vip'a?

2. er007

er007 Użytkownik

Polubienia:
    60
    Punkty:
    28
    Wgraj PermissionsEx.
    AuthMe nie wymaga permissionsów o ile się nie mylę.
    Stare permissionsy to przeszłość teraz najbardziej znany jest właśnie pex :>

3. Rekin

Rekin Nowicjusz

Polubienia:
    4
    Punkty:
    3
    Wrzuć tu to co już zrobiłeś, będzie nam łatwiej pomóc:)

4. Wert

Wert Znany

Polubienia:
    554
    Punkty:
    268
    Główny permissions został zawieszony przez twórców.

BTW
    Naprawdę nie umiesz pisać po polsku?

5. kubpica

kubpica Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    - "Spróbuj plugin PermissionsEx. Wg. mnie on jest najlepszy " (więc spróbowałem ale... "Dodałem uprawnienia na logowanie z AuthMe, a mimo tego jak che się zalogować to pisze "brak uprawnien")

-.- Nie, nie umiem.

6. Rekin

Rekin Nowicjusz

Polubienia:
    4
    Punkty:
    3
    Dlatego wrzuć tu swój plik permissions to powiemy co jest źle...

7. Wert

Wert Znany

Polubienia:
    554
    Punkty:
    268
    bPermissions najlepszy bo ma GUI

8. er007

er007 Użytkownik

Polubienia:
    60
    Punkty:
    28

Mi się wydaje, że AuthMe nie ma permissionsów;p

9. Rutr

Rutr Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty:
    28
    Najnowsza wersja ma, ale jest ustawione że domyślne gracz ma te permissiony lecz czasami nie działa i trzeba ręcznie dopisać. Trzeba by było to dokładniej zbadać

10. kubpica

kubpica Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Proszę może o goto...

11. UnekPL

UnekPL Początkujący

Polubienia:
    8
    Punkty:
    8
    "Ojej, nie przeczytałem jak instalować AuthMe, więc teraz zróbcie całe Permissions za mnie"
    Jesteśmy do pomocy, a nie do odwalania całej roboty za kogoś...

12. UnekPL

UnekPL Początkujący

Polubienia:
    8
    Punkty:
    8
  13. kubpica

kubpica Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    Już sam sobie poradziłem z PermissionsEx. Jednak jest on najlepszy co do konfiguracji oraz pomogły mi poradniki furaja123 na YT.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.