Szukam pluginu/skryptu php/sposobu na multikonta!

Dyskusja w 'Archiwum' rozpoczęta przez użytkownika luki965, Cze 24, 2012.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. luki965

luki965 Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    No jak w temacie. Multikonta to odwieczny problem serwerów no-premium, ale prawda jest taka, że na serwery premium to mogą sobie pozwolić tylko rozgłoszone sieci serwerów typu mycraft, minecraft.pl itd., a pomniejsze serwery by mieć graczy muszą mieć ustawione no-premium, bo premki w większości wolą grać na znanych serwerach...

No i tu właśnie mam problem. Cholerne neokidy ze zmiennym IP... omijanie bana mogę przeżyć, ale naprawdę denerwujące jest to, że ktoś co rusz wymyśla nowy nick, wbija, zabiera działkę, wychodzi i tylem go widział... a potem administracja ma problem z ogarnięciem działek, bo okazuje się że około 100 jest zajęta i pusta, a ich właściciele byli online przez 10 sekund.
    Znacie może jakiś SKUTECZNY sposób na tą plagę? Plugin/skrypt w php do jakiegoś pluginu/cokolwiek?
    Ewentualnie czy ktoś byłby zdolny za opłatą (do uzgodnienia) wykonać skuteczne zabezpieczenie?
    Takie np. PsychoMC jakoś sobie z tym radzi, Serwery-minecraft.pl również, wszystko to serwery no-premium, a ich zabezpieczenia są świetne choć nie potrafię pojąć jak funkcjonują.
    Dlaczego Notch nie pomyślał o dodaniu do clienta kawałka kodu, który odczytywałby adres MAC i wysyłał go do serwera?! Owszem, to też się da zmienić, ale zmiana tegoż adresu jest trudniejsza od wypięcia i podłączenia kabla od neta.

Pomóżcie!

P.S Nie wiem czy odczytanie MACa za pomocą programowania w javie jest w ogóle wykonalne, wiem tylko, że C++ na to pozwala.

2. QueziPL

QueziPL Nowicjusz

Polubienia:
    2
    Punkty:
    8
    Mam server bukkit i mam plugin AutchMe...Gdy ktoś się chce umnie zarejestrować drugi raz to pisze, że już ma maksymalną ilośc kont na tym serverze..

(Liczba max 1)

Jak bd chciał to ci wyśle moję pliki AutchMe

3. Japven

Japven Użytkownik

Polubienia:
    168
    Punkty:
    68
    Quezi, ale jeśli ktoś ma zmienne IP to takie coś się na nic zda. Właśnie luki szuka czegoś co by zamiast IP odczytywało adres MAC.

4. dawidz1

dawidz1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    62
    Punkty:
    53
    -- I Sposób --
    Proponuje Mineshaftera :)
    + Na serwer wejdą tylko osoby z kontem na minecraft.net nie muszą one mieć premium aby grać;
    + Na serwer wejdą osoby tylko z kontem Premium lub z launcherem Mineshaftera

- Duże ograniczenia: każda osoba musi mieć odpowiedni Launcher lub konto premium;

-- II Sposób --
    Wprowadzić White-Liste i podania na nią przez stronę internetową z formularzem, tak jak u mnie na serwerze: http://goo.gl/BFHQe

-- III Sposób --
    Dla graczy wchodzących pierwszy raz ustawić w Permissions rangę "gość" z prawami tylko do chodzenia po świecie i to jeszcze ograniczonym np. do 100 kratek od spawna. Następnie po zatwierdzeniu nicku przez admina dodanie takiego gracza do rangi "Gracz"

Ja na swoim serwerze wykorzystuję sposób II i III
    Pozdrawiam!

P.S. Prędzej ze skryptem w Pythonie niż w PHP ;)

5. luki965

luki965 Nowicjusz

Polubienia:
    0
    Punkty:
    1
    I sposób - odpada
    II sposób - również odpada, raz tak zrobiłem, a że przedział wiekowy graczy u mnie był 8-14 lat to połowa nie wiedziała co zrobić
    III sposób - może i byłby dobry, ale szybko traciłbym graczy

Ehh, gdyby MC miało system jak CS 1.6... wrzucasz jakiś plik do publicznego katalogu i automatycznie pobiera ci się on do clienta gry. Wtedy mógłbym sobie zrobić wykrywanie MACa, a dorobienie do tego pluginu to nie problem.

6. KalisPro

KalisPro Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty:
    68
    @UP
    Możliwe ze w wersji 1.3 będzie taka możliwość ze będzie można pobierać pliki z serwera do clienta

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.