Propozycja Zmiany w systemie ostrzeżeń

Dyskusja w 'Propozycje/Sugestie' rozpoczęta przez użytkownika Anemonex, Lis 28, 2014.

?

Co sądzisz o mojej propozycji?

1. Za

84.6%
  2. Przeciw

15.4%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Anemonex

Anemonex Użytkownik

Polubienia:
    361
    Punkty:
    198
    Dobry wieczór moi drodzy. Chciałbym przedstawić Wam, osobą najbardziej zainteresowanym, propozycję dotyczącą reformy systemu ostrzeżeń.

Aktualny system ostrzeżeń nie jest idealny. Limit dziesięciu punktów zmusza nas, moderatorów, do wąskiego ocenienia stopnia złamania zasad panujących na forum. System, w którym możemy nadawać aż do stu punktów ostrzeżeń pozwoliłby nam na dokładniejsze ocenienie sprawy i nałożenie dokładniejszego ostrzeżenia. To, co teraz jest jednym punktem stało by się dziesięcioma. Oznacza to, że zamiast dziesięciu punktów (jednego w aktualnym systemie) będziemy mogli wymierzyć karę np. trzech punktów, czyli wartość niemożliwą dla aktualnego systemu.

Nowy system proponowany przeze mnie wykluczałby bany czasowe nadawane przy zdobyciu pięciu i ośmiu punktów. Moim zdaniem jest to całkowicie zbędne. Sto punktów oznaczałoby stałą blokadę konta.

Nakładane ostrzeżenia trwałyby dłużej. Zamiast miesiąca domyślną wartością byłyby trzy. Jednocześnie możliwością zmniejszenia swojego poziomu byłoby publikowanie poradników, pluginów, skryptów, artykułów. Zachęciłoby to nie najlepiej zachowujących się użytkowników do większej aktywności, a dobroczyńcom, którym jednorazowo powinęła się noga dawałoby szansę na oczyszczenie swojego imienia.

Zachęcam do oddania głosu i wypowiedzenia się w tej sprawie, to Was dotyczy to najbardziej.

MCPlayG i LucasEU lubią to.
  2. TheMolkaPL

TheMolkaPL Zbanowany

Polubienia:
    726
    Punkty:
    148
    Myślę, że ułatwiłoby to bardzo pracę moderacji forum. Jestem na tak!

3. kkc889

kkc889 Ekipa Forum Super Administrator

Polubienia:
    283
    Punkty:
    283
    Nie jestem tego taki pewien, tym bardziej, że skala aktualna jest w pewnym stopniu sztywno określona kiedy i za co użytkownik dostaje określoną karę. Ocena sprawy nadal w dużej mierze zależy od moderatora, ale jest przecież regulowana w części przez regulamin.
    Na Skype wspominałeś o usunięciu wszystkich warnów przeszłych użytkownikom, przypominam że zgodnie z zasadą lex retro non agit  prawo nie może działać wstecz.
    Jestem trochę bardziej przekonany do pomysłu, ale nie do końca. Puentą mej wypowiedzi niech będzie cytat:
    - wszystkim "osobą" bardzo dziękuje.

Ostatnio edytowane: Cze 4, 2015
  4. artur9010

artur9010 Użytkownik

Polubienia:
    501
    Punkty:
    223
    Jestem za (powod macie na konfie)

5. LucasEU

LucasEU Użytkownik

Polubienia:
    437
    Punkty:
    208
    Jestem za. Szczególnie przemawiający jest pomysł permbana za 100 pkt. Dobra robota, Ane!

6. BlackDeath3

BlackDeath3 Użytkownik

Polubienia:
    40
    Punkty:
    88
    Jestem za. Moim zdaniem fajny pomysł.

7. MCPlayG

MCPlayG Użytkownik

Polubienia:
    890
    Punkty: